Home / Oscillators / MXO45HS-2C-32M000000
minImg
MXO45HS-2C-32M000000
CTS-Frequency Controls
Product No:
MXO45HS-2C-32M000000
Description:
XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS TH
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MXO45HS
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 32 MHz