Home / Crystals / MXT36AI32K768
minImg
MXT36AI32K768
Meritek
Product No:
MXT36AI32K768
Manufacturer:
Meritek
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Ratings -
Series MXT3
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Meritek
Frequency 32.768 kHz