Home / Oscillators / MXT573BBA864M000-TR
minImg
MXT573BBA864M000-TR
Microchip Technology
Product No:
MXT573BBA864M000-TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
TCXO STRATUS 6-PIN 5X7MM MOD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±5ppm
Current - Supply (Max) 125mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Enable/Disable
Series ClockWorks® Fusion
Type TCXO
Package / Case 6-LLGA
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.63V
Output PECL
Mfr Microchip Technology
Base Resonator Crystal
Frequency 864 MHz