Home / Crystals / MXTUBFA32K768
minImg
MXTUBFA32K768
Meritek
Product No:
MXTUBFA32K768
Manufacturer:
Meritek
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF TH
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.083" Dia (2.10mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 kOhms
Ratings -
Series MXTU
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Meritek
Frequency 32.768 kHz