N-4000DRL
Panasonic - BSG
Product No:
N-4000DRL
Manufacturer:
Panasonic - BSG
Description:
BATTERY NICAD 1.2V 4AH D
User Guide
Standard Charge Current 400mA
Termination Style Button Top (Extending)
Discharge Rate 800mA
Battery Cell Size D
Voltage - Rated 1.2 V
Size / Dimension 1.28" Dia x 2.31" H (32.6mm x 58.8mm)