Home / Supervisors / N84C161WD45TG
minImg
N84C161WD45TG
onsemi
Product No:
N84C161WD45TG
Manufacturer:
onsemi
Package:
8-SOIC
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Reset Timeout 130ms Minimum
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Threshold 4.5V
Supplier Device Package 8-SOIC
Number of Voltages Monitored 1
Series -
Type Simple Reset/Power-On Reset
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)