NCP1249AD65R2G
onsemi
Product No:
NCP1249AD65R2G
Package:
9-SOIC
Description:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 9SOIC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 9-SOIC
Series -
Fault Protection Over Load, Over Power, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Package / Case 10-SOP (0.154", 3.90mm Width), 9 Leads
Frequency - Switching 65kHz
Voltage - Start Up 18 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 80%
Output Isolation Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10V ~ 30V