NCP137AFCT105T2G
onsemi
Product No:
NCP137AFCT105T2G
Package:
6-WLCSP (1.2x0.8)
Description:
IC REG LINEAR 1.05V 700MA 6WLCSP
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
PSRR 85dB ~ 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 700mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.2x0.8)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-XFBGA, WLCSP
Protection Features Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 700mA