NCP163AFCS2925T2G
onsemi
Product No:
NCP163AFCS2925T2G
Package:
4-WLCSP (0.64x0.64)
Description:
IC REG LIN 2.925V 250MA 4WLCSP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 20 µA
PSRR 91dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-WLCSP (0.64x0.64)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.925V