NCP571SN12T1GEVB
onsemi
Product No:
NCP571SN12T1GEVB
Description:
BOARD EVAL NCP571 1.2V
User Guide
Channels per IC 1 - Single
Current - Output 150mA
Product Status Active
Regulator Type Positive Fixed
Series -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 1.2V
Board Type Fully Populated
Mfr onsemi
Utilized IC / Part NCP571
Package Bulk
Voltage - Input 2.7V ~ 12V