NCP729FC25T2G
onsemi
Product No:
NCP729FC25T2G
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 200MA 4CSP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 74dB (56dB (100Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.14V @ 200mA