NFE31PT221D1E9L
Murata Electronics
Product No:
NFE31PT221D1E9L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
FILTER LC(T) 220PF SMD
In Stock : 49230
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Attenuation Value -
Filter Order 3rd
Applications General Purpose
Center / Cutoff Frequency -
Values C = 220pF
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESD Protection No
Series EMIFIL®, NFE31
Type Low Pass
Package / Case 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels 1
Technology LC (T-Type)
Mfr Murata Electronics
Height 0.069" (1.75mm)
Package Tape & Reel (TR)
Resistance - Channel (Ohms) -
Current 6 A