NFM15TC435D0E3D
Murata Electronics
Product No:
NFM15TC435D0E3D
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP MLCC 3 TERM 4.3UF 4V 0402
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 30mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2.5V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.020" (0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series NFM
Package / Case 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.3 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 2 A