NFM18CC223R1C3D
Murata Electronics
Product No:
NFM18CC223R1C3D
Description:
CAP FEEDTHRU 0.022UF 16V 0603
In Stock : 62139
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.028" (0.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EMIFIL®, NFM18
Package / Case 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 1 A