NFM18PC105R0J3D
Murata Electronics
Product No:
NFM18PC105R0J3D
Description:
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0603
In Stock : 621225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.035" (0.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EMIFIL®, NFM18
Package / Case 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 4 A