NFM41CC471R2A3L
Murata Electronics
Product No:
NFM41CC471R2A3L
Description:
CAP FEEDTHRU 470PF 100V 1806
In Stock : 3000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Tolerance -20%, +50%
Voltage - Rated 100V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.047" (1.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EMIFIL®, NFM41
Package / Case 1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Mfr Murata Electronics
Capacitance 470 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 300 mA