NFZ5BBW141LN10L
Murata Electronics
Product No:
NFZ5BBW141LN10L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
FERRITE BEAD 140 OHM 2020 1LN
In Stock : 706
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 311mOhm
Impedance @ Frequency 140 Ohms @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max) 0.087" (2.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EMIFIL®, NFZ5BBW
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1.05A