Home / LCD, OLED, Graphic / NHD-3.12-25664UCB2
minImg
NHD-3.12-25664UCB2
Newhaven Display Intl
Product No:
NHD-3.12-25664UCB2
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Description:
OLED GRAPHIC 256 X 64 BLUE
In Stock : 2757
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Touchscreen -
Viewing Area 82.00mm W x 22.00mm H
Dot Pixels 256 x 64
Controller Type SSD1322
Display Mode -
Product Status Active
Graphics Color Blue
Diagonal Screen Size 3.12" (79.25mm)
Series -
Display Type OLED - Passive Matrix
Backlight Without Backlight
Background Color Black
Mfr Newhaven Display Intl
Dot Size 0.28mm W x 0.28mm H
Package Bulk
Interface Parallel, 8-Bit, SPI
Dot Pitch 0.30mm W x 0.30mm H