NPH15S2405EIC
Murata Power Solutions Inc.
Product No:
NPH15S2405EIC
Description:
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.97" L x 0.98" W x 0.39" H (50.0mm x 24.9mm x 9.9mm)
Product Status Last Time Buy
Current - Output (Max) 3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series NPH15S (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%