NX5-D700B-C5
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
NX5-D700B-C5
Description:
SENSOR REFLECTIVE 700MM DO
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP66
Response Time 10ms
Sensing Distance 27.559" (700mm)
Output Configuration Dark-On
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Infrared
Product Status Obsolete
Connection Method Cable
Series NX5
Voltage - Supply 12V ~ 240V, 24V ~ 240V
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Cable Length 78.74" (2m)