P005-006-14LA
Tripp Lite
Product No:
P005-006-14LA
Manufacturer:
Tripp Lite
Description:
CORD 14AWG IEC 320-C14 - C13 6'
In Stock : 35
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
1st Connector IEC 320-C14, Left Angle
Voltage Rating 100 ~ 250VAC
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
2nd Connector IEC 320-C13
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG