P024-010-15D
Tripp Lite
Product No:
P024-010-15D
Manufacturer:
Tripp Lite
Description:
POWER EXTENSION CORD, RIGHT-ANGL
In Stock : 1260
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
1st Connector NEMA 5-15P, Right Angle
Voltage Rating 125VAC
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
2nd Connector NEMA 5-15R
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG