P036-015-15A
Tripp Lite
Product No:
P036-015-15A
Manufacturer:
Tripp Lite
Description:
POWER EXTENSION CORD, C19 TO C20
In Stock : 35
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
1st Connector IEC 320-C19
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
2nd Connector IEC 320-C20
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG