P10K.520.6W.B.010.D
Innovative Sensor Technology, USA Division
Product No:
P10K.520.6W.B.010.D
Description:
10'000 OHM, 5.0 X 2.0 MM, -200 C
User Guide
Operating Temperature -200°C ~ 600°C
Resistance Tolerance -
Termination Wire Leads
RTD Material Platinum (Pt)
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient 3850ppm/°C
Product Status Active
Resistance @ 0°C 10 kOhms
Series -
Accuracy -
Package / Case Radial
Mfr Innovative Sensor Technology, USA Division
Package Tray
Current 0.1 mA