Home / Oscillators / P123-156.25M
minImg
P123-156.25M
Connor Winfield
Product No:
P123-156.25M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 30µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 90mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series P
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz