P1330-105H
API Delevan Inc.
Product No:
P1330-105H
Description:
FIXED IND 1MH 105MA 11.16OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 22mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.16Ohm Max
Inductance 1 mH