P1330-682K
API Delevan Inc.
Product No:
P1330-682K
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.08A 165MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.08 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 165mOhm Max
Inductance 6.8 µH