P1330-822G
API Delevan Inc.
Product No:
P1330-822G
Description:
FIXED IND 8.2UH 1.02A 180MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.02 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 8.2 µH