P1330R-152K
API Delevan Inc.
Product No:
P1330R-152K
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.03A 43MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.291A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.03 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
Inductance 1.5 µH