P1330R-684K
API Delevan Inc.
Product No:
P1330R-684K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 680UH 130MA 8.76OHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 30mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.76Ohm Max
Inductance 680 µH