P160-392KS
API Delevan Inc.
Product No:
P160-392KS
Description:
FIXED IND 3.9UH 850MA 170MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 784mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 3.9 µH