P1812R-152K
API Delevan Inc.
Product No:
P1812R-152K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1812
Description:
FIXED IND 1.5UH 950MA 222MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.98A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 222mOhm Max
Inductance 1.5 µH