P31-12M-04
Polytron
Product No:
P31-12M-04
Manufacturer:
Polytron
Description:
AC/DC CONVERTER +/-12VDC
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.01" L x 2.01" W x 0.87" H (51.0mm x 51.0mm x 22.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25mA, 25mA
Number of Outputs 2
Series P3
Type Enclosed
Line Regulation 0.1%
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency -
Mfr Polytron
Features SCP
Load Regulation 0.1%
Package Bulk
Voltage - Input 105 ~ 125 VAC