Home / Thyristors / P3100Q22CLRP
minImg
P3100Q22CLRP
Littelfuse Inc.
Product No:
P3100Q22CLRP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
2-QFN (3x3)
Description:
THYRISTOR 275V 400A 2TDFN
User Guide
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 2-QFN (3x3)
Voltage - Off State 275V
Series SIDACtor®
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A
Package / Case 2-TDFN
Voltage - On State 5 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 45pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 350V