P33-15SM/22
Polytron
Product No:
P33-15SM/22
Manufacturer:
Polytron
Description:
AC/DC CONVERTER 15V
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.25" L x 1.75" W x 1.00" H (57.2mm x 44.5mm x 25.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 80mA
Number of Outputs 1
Series P3
Type Enclosed
Line Regulation 0.1%
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency -
Mfr Polytron
Features SCP
Load Regulation 0.1%
Package Bulk
Voltage - Input 105 ~ 125 VAC