P3519R-121K
API Delevan Inc.
Product No:
P3519R-121K
Description:
FIXED IND 120NH 5.11A 11MOHM SMD
In Stock : 1696
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 12.47A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.11 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
Inductance 120 nH