Home / TVS Diodes / P4SMAJ13CA-AQ
minImg
P4SMAJ13CA-AQ
Diotec Semiconductor
Product No:
P4SMAJ13CA-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Package:
SMA (DO-214AC)
Description:
TVSDIODE,SMA,13V,400W,BI
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V