P4SMAJ22CA
Diotec Semiconductor
Product No:
P4SMAJ22CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Package:
SMA (DO-214AC)
Description:
TVSDIODE,SMA,22V,400W,BI
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V