PA0512.700NL
Pulse Electronics
Product No:
PA0512.700NL
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 72NH 31A 0.32 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 58A
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.195" (4.96mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 31 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.32mOhm
Inductance 72 nH