PA2202.121NLT
Pulse Electronics
Product No:
PA2202.121NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 120NH 36A 0.48MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 84A
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 36 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.476" L x 0.394" W (12.10mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.48mOhm
Inductance 120 nH