PA3784.121HL
Pulse Electronics
Product No:
PA3784.121HL
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 120NH 70A 0.18MOHM SMD
In Stock : 3576
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 94A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 70 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.18mOhm
Inductance 120 nH