PA4345.221NLT
Pulse Electronics
Product No:
PA4345.221NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 220NH 15A 5.5 MOHM SMD
In Stock : 16
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.5mOhm Max
Inductance 220 nH