PAC100006809FA1000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PAC100006809FA1000
Description:
RES 68 OHM 1W 1% AXIAL
In Stock : 2053
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series PAC
Power (Watts) 1W