PAT0603E6191BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PAT0603E6191BST1
Description:
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 0.15W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.19 kOhms
Series PAT
Power (Watts) 0.15W