PBA100F-5-CN1
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA100F-5-CN1
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.79" L x 1.26" W x 3.66" H (147.1mm x 32.0mm x 93.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20 A
Series PBA (100W)
Type Enclosed
Efficiency 84%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC