PBA1500T-12-U
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA1500T-12-U
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 12V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.55" L x 7.01" W x 2.40" H (268.0mm x 178.1mm x 61.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 125 A
Series PBA (1500W)
Type Enclosed
Efficiency 84%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 170 ~ 264 VAC