PBA300F-24-GF4
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA300F-24-GF4
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.69" L x 4.02" W x 1.65" H (169.9mm x 102.1mm x 41.9mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 14 A
Series PBA (300W)
Type Enclosed
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC