PBA600F-24
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA600F-24
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 27 A
Series PBA (600W)
Power (Watts) 600W
Type Enclosed
Efficiency 84%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC