PBA75F-12-N
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA75F-12-N
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 75W
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series PBA (75W)
Power (Watts) 75W
Type Enclosed
Efficiency 83%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC