PBW30F-12-CN1
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBW30F-12-CN1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER +/-12V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.06" L x 1.22" W x 3.07" H (103.1mm x 31.0mm x 78.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1.7 A
Current - Output 1 1.3 A
Series PBW (30W)
Type Open Frame
Efficiency 81%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC